Novinky

9.6.2019 Volné poslední černé štěňátko-velmi nadějný pejsek s tmavě modrou stuhou jménem Erny! 
 
30.4.2019 Máme černá štěňátka! Přijímáme rezervace, volní pejsci i fenky. Více informací o rodičích v záložce Štěňata, aktuální info o štěňátkách najdete v záložce Odchovy - VRH E. 
 
18.3. 2019 Valentýnské krytí bylo úspěšné, v polovině dubna očekáváme černá štěňátka! 
 
 
 
21.4.2018 Všechna štěňátka jsou již v nových domovech, prvorozená černá fenka zůstává v naší chovatelské stanici.
 
25.2.2018 Máme štěňátka!!! 23.2. na nás vykoukl vrh D. Více informací v záložce Štěňata.
 
30.1. 2018 Březost naší Bonitky potvrzena!! Koncem února očekáváme nadílku černých a hnědých štěňátek. V případě zájmu o štěňátko z naší chovatelské stanice nás neváhejte kontaktovat.
1.1. 2018 Vánoce byly u nás velmi pestré, na štědrý den Bonitku navštívil krásný ženich. Jestli se vše podařilo nám poví koncem ledna ultrazvuk. Více informací o krycím pejskovi najdete v záložce ŠTĚŇATA.
Všem přejeme krásný nový rok 2018 plný zdraví, spokojenosti a dobré nálady.
 
1. 2. 2017 oslavily štěňátka vrhu ,,C,, své 1. narozeniny. Přejeme jim jen to nejlepší, hlavně zdravíčko a ať dělají svým skvělým pánečkům jen radost. 
 
 
1.8.2016 naše štěňátka oslavila půl roku. Letí to rychle, noví majitelé jsou moc spokojení a my jsme rádi, že jsou všechna v prima rodinách.

7.5. 2016 Kudrnatá Artemiska získala ocenění NEJLEPŠÍ PRACOVNÍ FENA ve svém plemeni curly coated retriever v soutěži ANKA CUP 2015. Loňská pracovní píle se nám vyplatila.  
16.3. Počasí se konečně umoudřilo, tak mohly štěňátka konečně pořádně poznávat venkovní prostředí. Důkazem, že se jim to moc líbilo, jsou fotky v záložce ODCHOVY - VRH C. 
 

10.3. 2016 Malí medvídci již váží přes 4 kg a jsou čím dál zvídavější. Volný je poslední pejsek - tmavě fialový. U štěňátek jsme zkoušeli jejich vlohy, videa i novější fotky najdete v záložce ODCHOVY - VRH C.
 
1.3. 2016 Štěňátka rostou jako z vody, již váží 3 kg a hrajou si spolu. Volní poslední 2 pejsci. Více fotek a video naleznete v záložce ODCHOVY - VRH C.
20.2. 2016 Všechna štěňátka již otevřela oči a snaží se naučit ovládat nožky. Více fotek naleznete v záložce ODCHOVY - VRH C.
 
V noci z 31.1. na 1.2.2016 vykouklo na svět 6 čokoládových miminek, 1 fenka a 5 pejsků, maminka Bonitka i malí jsou v pořádku, neváhejte si štěňátko zarezervovat již nyní. 
 
 
2.1. 2015 nám ultrazvuk potvrdil březost Bonitky. Začátkem února očekáváme narození čokoládových štěňátek. 
Foto dnešní, 33. den březosti.
 
V neděli 27.11. 2015 jsem byla stejně jako v loňském roce pozvána kamárádkou na hon u nás v Beskydech. Parťačku mi dělala kudrnatá Artemiska. Práce v leči jí šla skvěle, velkým adrenalinem byla zvěř srnčí, které jsme potkali opravdu hodně. Přes velkou snahu honců a jejich skvělých psích pomocníků byla na výřadu liška a srnče. Tento krásný a slunečný den jsme si moc užily. 
 
7.11. 2015 jsme s Artemiskou složily poslední zkoušky letošní náročné zkouškové sezóny. Tentokráte se nejednalo o zkoušky lovecké, ale canisterapeutické. Z naší smečky jsem na tuto aktivitu zvolila fenku curly coated retrievera vzhledem ke své klidné a vyrovnané povaze. 
 
V sobotu 3.10.2015 jsme s Bonitkou tradičně vyrazily na hon na kačeny u nás v Beskydech. Pracovala jako vždy s chutí a zájmem, ale kvůli nízkému stavu kachen a jejich vychytralosti(lítaly nízko=nesmí se střílet na hladinu), se střellilo pouze 10 ks. I tak jsme si podvečer s přáteli užily a děkuji za něj.
 
Víkend 26.a 27.9.2015 jsme prožily s Artemiskou na Prostějovsku na poli zkouškovém. Podařilo se nám složit lesní a barvářské zkoušky, oboje v 1. ceně. Ovečka mě mi udělala velkou radost i přes to, že jako první disciplína po oba dny byla odložení. V sobotu ns lesních zkouškách pracovala velice hezky, v neděli na zkouškách barvářských již byla únava znát, ale zvládly jsme to!
 
19.9. 2015 Artemiska absolvovala svůj 1.velký hon na rybnících na Hodonínsku. Ze začátku se bála kachen zvaných "křídláků"(položivé), ale hned v zápětí zjistila, že to je velké dobrodružství a nosila jednu kachnu za druhou. Při první leči se mi dokonce podařilo Artemisku dostat přes brod doprostřed druhého rybníka, v leči druhé nosila kachny z potoka v remízku, kde ji vidět nebylo a taky z vodní hladiny daleké. S první pořádnou prací dvouleté kudrnky jsem moc spokojena. 
Víkend 5.-6.9.2015 jsme s Bonitkou strávily v Ježově u Kyjova. Konaly se zde klubové podzimní zkoušky a klubové zkoušky z vodních prací. V sobotu jsme na KPZ vypadly hned na první discipíně - Bonitka krásně a rychle dohledala bažanta v jetelině, přinesla 2 metry ode mně, ale odmítala mi podat. Dva pejsci po nás jej také nedohledali, tak jsem ji zkusila poslat, dohledala, přinesla a vzorně předala, bohužel již mimo soutěž. KZVP v neděli začínaly pro mne nejvíce obávanou disciplínou - klidem na stanovišti, který jsme zvládly bez větších problémů, ale při další disciplíně ,,dohledávka v rákosí,, vypadlo před námi několik pejsků. Nervozita vrcholila, ale Bonitka nezapřela svůj obrovský talent a chuť k práci a do konce zkoušek pracovala výborně, došly jsme je ve II.ceně. 
 
s
 
 
Dne 16.8. 2015 jsme s Artemiskou a přáteli vyrazili do Lipníka u Hrotovic na klubové zkoušky z vodních prací. Počasí se vydařilo, organizace zkoušek také výborná a hlavně kudrnka pracovala velice hezky - výsledkem byla I.cena s titulem CACT (čekatel českého šampiona práce). Jedinou sníženou známku 3 obdržela z klidu na stanovišti, kde byla uvázaná na řemeni - u poslední disciplíny jsem nechtěla zbytečně riskovat :-)
 
 
27.6.2015 jsme se s rodinou, Artemiskou i Bonitkou  zúčastnili Klubovvé výstavy retrívrů v Horce nad Moravou. Počasí i štěstí nám přálo, obě holky dostaly velice pěkné ocenění od obou zahraničních rozhodčích. Artemiska si vyběhala V1,CAC v mezitřídě a Bonitka ve velké konkurenci pracovní třídy, VÝBORNOU.
 
 
 
6.6. 2015 jsme s Artemiskou složily klubové podzimní zkoušky ve Hvozdné, ve II.ceně a máme doma lovecky upotřebitelnou ovečku. Na první loveckou zkoušku jsem s výkonem spokojena, do druhé ceny nás hodily zbytečné povely, protože kudrnkách vše trvá déle :-)
 

18.5. 2015 V CHS Akrebelly Solitos(odkud pochází naše Artemiska) na Vás čeká poslední pejsek málopočetného plemene CURLY COATED RETRIEVERA s PP, očkovaná, odčervená. Nezávazná návštěva vítána, více info na:  flatcurly.webnode.cz/, Facebook Dagmar Berková

 
10.5. 2015

Zadáváme štěňátka vrh B, datum narození 6.5.2015, více info v sekci štěňata + odchovy - VRH B. 

Všechna štěňátka jsou již zadaná.
 
 
9.4.2015 aktualizována sekce fotoalba ve složce FOTOGALERIE, přidány videa ve složce LOVECKÝ VÝCVIK.
 
14.3. 2015 jsem na 5. krajskou výstavu do Vyškova vzala Artemisku i Bonitku a bráchu. Bonitka dostala od paní rozhodčí V 2, Artemiska V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz. S výsledky jsem velmi spokojena. 
 
7-8.2.2015 jsem se s Artemiskou zúčastnila mezinárodní výstavy DUOCACIB v Brně, v sobotu jsme obdržely hezké ocenění V 2, res. CAC a v neděli jsme dostaly velmi hezký posudek i ocenění od pana rozh. Kašpara: V2, res.CAC, res. CACIB
 
5.1. 2015 - Co se nám podařilo v roce 2014 s kudrnatou Artemiskou: 3xCAJC, BOJ, BOB, VTM na výstavním poli a OVVR v I.ceně. 
A to nejdůležitější: výsledek RTG loketního a kyčelního kloubu je negativní!
 
Dne 20.12.2014 se Artemiska poprvé zúčastnila honu, za pozvání děkuji Lence Mitrychové a MS Lichnov
Oveček na honu bylo více :-)
 
4.10. 2014 jsme se s Bonitkou tradičně zůčastnily v Zubří honu na kachny a i přes to, že jsme letos skoro necvičily(čas jsem věnovala Artemisce), předvedla moc hezký výkon. 
13.9.2014 se konal myslivecký výlet v Jarcové(pořadatel honební společenstvo Podlesí-Jarcová) - součástí programu byla mj. přehlídka loveckých plemen, kde jsem byla pozvána, abych reprezentovala plemeno retrívra.
13. Brněnská krajská výstava psů, 24.8.2014:
Artemiska - V1, VTM
Bonitka - V2
 
Dne 29.6.2014 Artemiska úspěšně složila vlohové zkoušky OVVR v 1.ceně, skončila celkově třetí z 9 psů.
 
Artemiska a její 2. výstava: Speciální a klubová výstava retrívrů, Konopiště 31.5. a 1.6. 2014, výsledky moc potěšily: 2 x V1, CAJC
 
Artemiska absolvovala svoji 1. výstavu: DUO CACIB Brno 22-23.2.2014, ocenění: VN2 a VN1. V sobotu soupeřila se setřičkou Evičkou. Bonitku se po delší době taktéž ukázala poprvé ve třídě pracovní, ale konkurence byla, takže jsem vybojovali pouze VD - a to tak hezky stála :-)