Informace o nás

Naše rodina žije v malebném městečku Zlínského kraje v Rožnově pod Radhoštěm, které je obklopeno nádhernou přírodou. Je to prostředí jako stvořené pro procházky po lukách a  lesích, ale člověk se nechce přírodou toulat sám, tak jsme si zvolili doprovod ve psí podobě.  Naším cílem není odchovávat mnoho štěňat, ale dopřát pejskům pohodový život, do kterého patří nejen výcvik a zábava, ale i mateřství. 
 

 

Psí historie naší rodiny

V naší rodině se odjakživa chovali psi. Prvním byl černý kříženec labradora Brit, následoval jezevčík drsnosrstý Ťapka. Jednoho podzimního večera napadlo hlavu rodiny, že si pořídí pomocníka na myslivost - pořádného loveckého psa. Netrvalo dlouho a jelo se pro štěně labradorského retrívra do chovatelské stanice Regent Plus pana Kováře, do Českých Budějovic. A tak to všechno začalo. 

Přes zimu byla Bára obyvatelkou domu a hned na Silvestra nás velmi překvapila. Na rozdíl od ostatních našich psů se vůbec nebála ran z ohňostrojů, stála a koukala na oblohu, co se to děje. Další vlohu nám ukázala hned na jaře, kdy na procházce k řece Bečvě do ní ihned skočila a plavala, jakoby se v ní narodila. A to jí bylo teprve půl roku!

Postupem času z ní vyrostla šikovná holka. Celé dny trávila po boku pána v lese a večer nás obohacovala svou přítomností. Nebyla příliš mazlivá, ale vynikala svou pracovitostí, kterou předvedla nejen na zkouškách vloh, barvářských i podzimních zkouškách, ale nejvíce pak v praxi, když jezdila s pánem na hony nejen na kačeny. 

Dalším plemenem, které naši rodinu obohatilo o zkušenost, byl bavorský barvář Ikar. Byl to pes nesmírně oddaný své rodině, mazlivý, ale na druhou stranu velký hlídač a pracant k ruce myslivecké. V současnosti žije Ikar u kamaráda myslivce, kde pilně pomáhá při výkonu práva myslivosti. 

Do pětice všeho dobrého i zlého byl naším parťákem cca 2 roky jorkšír Majk. Toho si bratr pořídil jen tak pro zábavu, ale vůbec se mu nevěnoval, tak jen zlobil a chudák malý vůbec nezvládal naše hárající feny, tak se ho ujala jedna prima rodina, kde dělá společnost jejich jorkšíří fence Glórince a jsou spolu moc šťastní a hodní. 

Léta běžely a naší Báře ubýval životní elán, tak se mamka rozhodla pořídit si její nástupkyni. Volba byla jasná - opět labradorka. Po návštěvě chovatelské stanice ve Vratimově u Ostravy bylo rozhodnuto. Na jaře roku 2011 jsme si domů přivezli pro změnu hnědé klubíčko, fenu Bonitu. Bylo to stvoření moc milé, ale taky děsně živé. Svoji náhradní mámu Barunku hodně zlobila, ale postupem času se z nich stala nerozlučná dvojka. Než nás Bára na jaře 2013 opustila, stihla Bonitce předat veškeré zvyky a návyky, díky kterým je z ní nyní pohodová rodinná parťačka. 

Na podzim naši smečku rozšířilo méně známé plemeno retrívra - Curly coated retriever - tak uvidíme, co z Artemisky vyroste. Zatím je to mlaďoch, kterému je potřeba věnovat hodně času. Čas ovšem letí a v létě budou Artemisce 3 roky. Výrazně se zklidňuje a stává se z ní milá a hodná ovečka především doma, v lese a na louce je z ní velký lovec! :-)